• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
středa 17 srp 2022
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Jedná se o osteoporózu (prořídnutí kostí) a osteomalacii (měknutí kostí).

Dieta, která má napomoci při odvápnění kostí, musí obsahovat co nejvíce vápníku, potraviny s vysokým podílem bílkovin a potraviny s vysokým podílem vitamínu D. Bez vitaminu D nedochází k ukládání přijímaného vápníku v kostech. Proto je důležité vystavovat tělo přiměřeným dávkám slunečního záření. Je vhodnější přijímat potraviny s vysokým obsahem vápníku v menších dávkách.

Protože dieta aplikovaná při odvápnění kostí je poměrně kaloricky hodnotná, je třeba ji doplnit pravidelným cvičením, tj. pravidelným výdejem energie.

ZAKÁZANÉ POTRAVINY
Angrešt
Rybíz
Rebarbora
Špenát
Černý chléb

Doporučené vybrané potraviny s vysokým obsahem vápníku
Mák
Mléko
Sýry (Ementál, Blaťácké zlato, Eidam, Gouda, Čedar, Brynza)
Dršťky
Sleď
Tuňák
Sardinky v oleji
Šproty v oleji
Lístkové ořechy
Mléčná čokoláda
Sójová mouka
Pažitka
Petrželová nať
Ředkvičky
Kapusta

Doporučujeme