• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
pátek 28 úno 2020
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

LOVECKÉ KUŘE

2 kuřecí stehna, v kloubu rozdělit na vrchní a spodní část
2 kuřecí prsa
3 dcl drůbežího vývaru
hladká mouka na obalení masa
2 lžíce sádla
1 lžíce másla
2 zelené papriky, nepříliš drobně nakrájet
2 cibule, drobně nakrájet
4 stroužky česneku, drobně nakrájet
2 dcl bílého vína (Müller Thurgau)
1 konzerva rajčat i se šťávou, rajčata nakrájet (240 g)
3 lžíce kapary
1 lžička provensálského koření
1 hrst bazalky, nakrájet
pepř
sůl

Maso osolit, opepřit, obalit v mouce.
Na pánvi rozehřát sádlo, ze všech stran postupně osmažit kousky kuřete, z každé strany 5 minut. Osmažené maso dát stranou na talíř.
Na uvolněnou pánev přidat zelenou papriku, cibuli, česnek, přidat pepř, sůl, smažit 5 minut.
Přidat víno, zredukovat na 1/3.
Přidat rajčata i se šťávou, vývar, kapary, provensálské koření.
Do pánve vrátit osmažené části kuřete.
Pánev přiklopit, dusit 30 minut.
Příloha: šťouchané brambory; bílé pečivo.
Víno: Müller Thurgau, pozdní sběr.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme